Předseda klubu

Předseda klubu

Sám velký předseda klubu
20140927_174040.jpg
Místopředseda a revizor spolku
E-mail
Heslo
MRAZÍKŮK POHÁR 2016
   
Úvodem bych chtěl poděkovat všem, kteří obětovali svůj čas a vlastní pohodlí ve prospěch setkání s názvem MRAZÍK. Nechci a nebudu jmenovat všechny ty, kterým toto poděkování právem náleží, taktéž nechci a nebudu jmenovat ty kteří, s velmi vážných osobních důvodu nemohli přijet pomoc s přípravou a následnou realizací akce jménem MRAZÍK 2016.

Po nezdaru MRAZÍK 2015, jsme zvažovali, zda vůbec pokračovat v zimním setkání kamarádů a přátel nejen vojenské techniky. Nakonec jsme se rozhodli pro komornější pojetí v osvědčeném prostoru Kozích hřbetů, kde se nám podařilo vytvořit pohodové zázemí, za což děkuji všem, kteří k tomu přispěli.

Akce oficiálně začala úderem sedmnácté páteční hodiny, přes počáteční nervozitu se opravdu většina účastníku dostavila. Všichni příjemně naladění a v naprosté pohodě bez předsudků, rozvinuli svá palebná stanoviště, vyvěsili bojové zástavy a spořádaně se přesunuli do předem připravené hospůdky. Okolo dvacáté hodiny už zábava probíhala v plném proudu, probíralo se vše dobré, špatné co život dal i vzal. V pohodě a kolektivní zábavě jsme přemohli mnoho udatných litrů piva a záškodnické kořalky, přesto nedošlo k jedinému problému, dezerci či vyzrazení pozic nepříteli. Tato udatná a chrabrá bitva trvala bez přestávky do pozdních nočních hodin.

Do mrazivého sobotního rána jsme se probouzeli ostražitě, ale odvážně. Nikdo z účastníků pátečního chrabrého útoku na démona alkoholu, svou přítomnost netajil, ani se nevymlouval na smrtelnou nemoc rýmička nebo kašlík. Všichni odhodlaně zahájili přípravy bojové techniky k absolvování sobotního orientačního závodu.

  Tady bych si dovolil trošku odbočit a vyslovit uznání s obrovskou pochvalou jedné posádce organizačního teamu, která bez jakékoliv maskovací techniky dokázala doslova "vyzmizíkovat" pro ostatní účastníky tak obrovské vozidlo jako je ZIL. PÁNOVÉ byli jste oceněni zcela po zásluze, děkujeme.

Orientačního závodu se zúčastnilo sedm vícečlenných posádek. Všichni závodníci zdolali těžký terén více než dobře, přestože byl navržen na krutou Sibiřskou zimu, konal se v období připomínající spíše pozdní podzim v Anglii. Hluboké koleje vyjeté v bahně, ohromné louže stojaté vody, teploty okolo sedmi stupňů nad nulou. Všechny vozy tyto podmínky ustáli bez jediného problému, osádky vyzbrojené vhodnými doplňky excelovali na všech připravených bojových postech, vyjma dokonale utajeného stanoviště osazeného výsadkem ZIL. Po splnění všech misí se posádky vznesli a spořádaně se vrátili na základnu, kde na ně čekal poslední bojový útok na zákeřný zavilý špalek syrově se šklebící. Všichni tento boj nejen přežili, ale jednoznačně zvítězili.

1místo  Petr ŽAMPACH  93bodů
2místo Vlastin Procházka   81bodů
3místo Vlasta Růžička  80bodů
4místo Pavel Jirků  78bodů
5místo Mirek Lízner  68bodů
6místo Petr Schejbal  64bodů
7místo Vojtěch Novák  63bodů


Po takto náročném programu byli všichni převeleni do místní hospůdky, kde se podrobili vyhlášení úspěchů a ztrát. Byla jim vyslovena pochvala za chrabrost, převzali hodnotné ocenění a pamětní medaile. Po krátké chvíli, kdy i nejtvrdší bojovníci uronili slzu dojetí se jako jeden muž, vrhli do pátečních okopů v boji proti střízlivosti. Tento boj úspěšně vybojovali a padli až v nedělních ranních hodinách.
Všem, kteří přijeli, bojovali, byli spokojení, moc děkuji za jejich náladu a zábavu.  
                                                                                                                           Vaše MGDHV. 
MG DHV 2011
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one